Кременчуцька гімназія № 26 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області

ДПА - 2022

НАКАЗ від 07.12.2018 №1369 «Про затвердження порядку проведення державної підсумкової атестації» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.01.2019 №8/32979) перейти на сторінку

НАКАЗ від 14.05.2021 № 528 «Деякі питання проведення у 2021/2022 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту» перейти на сторінку

Підсумкова державна атестація, яку більше знають під абревіатурою ДПА, – це головне випробування для українських школярів, які закінчили навчання. Саме тому сьогодні ця практика поширюється на три предмети та провилиться у класах, що підсумовують певний освітній етеп:

• 4-й клас (початкова освіта) - проводиться у школі та включає іспити з української мови, математики та мови нацменшини;
  • 9-й клас (базова освіта).

Для випускників базової середньої школи ДПА є своєрідним виміром отриманих знань і тренуванням перед ЗНО. Така перевірка дає можливість зробити висновок про якість освіти, отриманої на базі певної школи. Також це моніторинг методичної роботи вчителів, який дозволить внести зміни в програму підготовки школярів.
   На відміну від ЗНО, ДПА – іспит шкільного, а не Всеукраїнського формату.

Особливості проведення ДПА в 2022 році

Атестація учнів, які закінчили 9-й клас, буде проходити на базі тієї школи, в якій вони проходять навчання. Екзаменування проходить у письмовій формі і повинно відповідати певним вимогам Міністерства освіти. У роботі повинні бути завдання, відповідні рівню підготовки учнів і шкільних освітніх стандартів.

Дати, в які буде проходити ДПА, визначаються членами педагогічної ради. Наказ за підписом директора, затверджує дати проведення кожного іспиту, доведуть до відома учнів не пізніше 5 квітня 2022 року. Дев’ятикласникам 2021/2022 року випуску потрібно здавати три іспити:

• українська мова;
  • математика;
  • предмет за вибором у вигляді української літератури, зарубіжної літертури, іноземної мови, історії України та всесвітньої історії, права, географії, біології, хімії, фізики або інформатики, а також мов національних меншин.